Poznaj Świdnicę

świdnia główneZwiedzając Dolny Śląsk warto zatrzymać się na dłużej w Świdnicy, mieście o ponad 750-letniej tradycji, gdzie można podziwiać architekturę pełną cennych zabytków czy uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach.

Zwiedzając Świdnicę warto skorzystać z Trasy Książęcej CITYWALK, która poprowadzi Państwa najciekawszymi zakątkami miasta, prezentując m.in:

RYNEK Świdnicki z zabytkowymi fontannami , ratuszem z pomnikiem Marii Kunic i z unikalnym Muzeum Dawnego Kupiectwa

WIEŻĘ RATUSZOWĄ , która w roku 2012 wróciła do Świdnickiego Rynku po 45 latach od momentu jej zawalenia w roku 1967 i ponownie cieszy oczy mieszkańców, jak również licznie przybywających turystów.

PLAC POKOJU z wyjątkową na skalę światową budowlą, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO- Ewangelickim Kościołem pod wezwaniem Św. Trójcy.

Zachęcamy i zapraszamy również nie tylko do podziwiania architektury i zabytków Świdnicy, ale także do uczestniczenia w wielu interesujących wydarzeniach.

Miłośników antyków zapraszamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Giełdę Staroci, na miłośników kina czeka raz w roku Festiwal Reżyserii Filmowej, a miłośników muzyki Festiwal Bachowski czy Świdnickie Noce Jazzowe.

Z kolei miłośników mocnych wrażeń i szybkich samochodów zapraszamy na coroczny Świdnicki Rajd.

Serdecznie zapraszamy. Noclegi Świdnica

wieża 2 800x600muz_kup Świdnica_-_Cathedral dziki dworzec